Για το αξίωμα του Δημοτικού Συμβούλου ορκίστηκε από τον Δήμαρχο Αμαρουσίου Θεόδωρο Αμπατζόγλου, ο Ιωάννης Γιαννέλας του Συνδυασμού «ΕΝΩΜΕΝΟ ΜΑΡΟΥΣΙ» την Παρασκευή 28 Ιουλίου 2023.
Ο κ. Γιαννέλας καταλαμβάνει τη θέση της Δημοτικής Συμβούλου κας Κυριακής Κανάρη – Ντάλη μετά την παραίτησή της από Δημοτική Σύμβουλος του Δήμου Αμαρουσίου.
Στην τελετή της ορκωμοσίας ενώπιον του Δημάρχου κου Αμπατζόγλου ο κ. Γιαννέλας έδωσε τον πολιτικό όρκο, παρουσία του Προέδρου του Δημοτικού Συμβουλίου Δημήτρη Σμυρνή, του επικεφαλής του Συνδυασμού Βασίλη Μπούρα , του Δημοτικού Συμβούλου Πέτρου Κούκουζα και υπηρεσιακών στελεχών.
Ο κ. Γιαννέλας έλαβε τις ευχές του Δημάρχου Αμαρουσίου και όλων των παριστάμενων για καλή θητεία στα νέα του καθήκοντα
![](https://athmonionvima.gr/wp-content/uploads/2023/07/IMG_20230728_111816_1600x1200-1024x768.jpg)